Fietstassen Hema beter dan fietstassen Basil
Ik vind fietstassen onmisbaar op mijn fiets. Ze zijn ideaal voor boodschappen, en de kinderen proppen er allerhande rugtasjes, jassen en nieuwsbrieven in.
Fietstassen van de Blokker en Kruidvat
De keuze op het gebied van fietstassen is redelijk groot. Vooral bij de Blokker en Kruidvat verkopen ze bij tijd en wijle vrolijk gekleurde fietstassen. Ooit had ik van de Blokker een prachtige fel turquoise fietstas met bloemetjes. Maar helaas was die geen lang leven beschoren. Op een kwade dag propte ik hem te vol met boodschappen, wat leidde tot een dramatische totaalruptuur. De tassen van de Blokker en Kruidvat zijn meestal van een soort plastic, en niet van stof...
Fietstas van Basil
Wijs geworden besloot ik dan maar wat meer geld uit te geven, aan een echte stevige fietstas. Zo kwam ik uit bij het bekende Basil. Ik kocht daar dieprode fietstassen met romantische bloemen er op. (zie foto boven)
Mijn hele fiets knapte er van op. Wat stevigheid betreft voldeden de Basil fietstassen prima, maar na één winter was er weinig over van het prachtige, romantische uiterlijk. De tassen waren uitgezakt, en de kleur vaal. En dat besefte ik toen ik een vrouw met precies dezelfde tassen zag fietsen, maar die van haar waren in nieuwsstaat.
Fietstas van de Hema: We have a winner!
En toen hadden ze bij de Hema prachtige fietstassen in de aanbieding: nog groter dan die van Basil, en van stevig materiaal. De kleur was grijs, en ze waren gedecoreerd met dramatische roze rozen. De prijs was even slikken, rond de 39 euro, 'Maar,' zo hield ik mezelf voor: 'met zulke grote tassen kan ik de boodschappen doen met de fiets, en heb ik het bedrag zo terug verdiend door benzine uit te sparen.'
Inmiddels heb ik de tassen ruim een jaar, en ze zien er nog perfect uit! Anders dan de fietstassen van Basil zijn de fietstassen van de Hema niet vaal geworden, en ook is de vorm nog prima.
Fietstas Hema
Deze enkele Hema fietstassen hebben aan de achterkant 'bevestigingshaken'. Ze ogen wel wat smalletjes vind ik.
Fietstassen Action
Wil je lekker goedkope fietstassen? Dan kun je uiteraard terecht bij de Action. Echt heel leuk vind ik de Action fietstassen niet, maar ze zijn wel groot en ogen degelijk. Hieronder dubbel fietstassen van de Action van het merk Walfort. Ze kosten 9,95:
Maar je vindt bij de Action ook dit model fietstas voor 8,95:
Conclusie over Hema en Basil fietstassen
Hoewel het merk Basil bekend staat als een echt kwaliteitsmerk, vind ik de fietstassen van de Hema superieur. Ze zijn groter, blijven beter in model, en zijn kleurvast.
Tip voor goedkope fietstassen
Wie echt heel goedkope fietstassen wil kan terecht bij de Action. Daar hebben ze zwarte fietstassen met grijze gespen, die heel behoorlijk van kwaliteit zijn. En ze kosten slechts 2,95!
Leestip
Wat heeft jouw voorkeur: enkele of dubbele fietstassen? En waar koop jij de jouwe?
Ontdek meer van Review Eerst
Abonneer je om de nieuwste berichten naar je e-mail te laten verzenden.
[…] Fietstassen Hema beter dan fietstassen Basil […]
Niet helemaal eerlijke vergelijk: de hena tassen zijn van bysonil (soort zeil), de basil tassen van polyester. Bysonil is geweon beter en duurder materiaal dat langer meegaat. Basil heeft bysonil: daar moet je de hena tassen mee vergelijken.
Ik kan niet meer zonder mijn fietstassen, er paste zelfs een koffer in! Scheelt in ieder geval een hoop schouderklachten door zware tassen etc.
mandjes en plastic bakken kun je heel leuk pimpen met nepbloemen, van de kringloop of action en zeeman
Ik heb een fietsmand. Husband heeft fietstassen. Ook van de Hema. Ze zijn prima en ik ben er erg blij mee!
Liefs Frederique
Ik heb een mand van het merk Basil... handig om toch iets te kunnen meenemen!
Een vrolijke fietstas naar mijn zin, vond ik nog niet!
Btw, ik vond je blog via mama's blog, bij de vriendelijke vrijdag!
Ja ik heb zwarte nog nieuw waren ze voor 1 euro. Inmiddels heb ik ze al weer een jaar of 3 en ze blijven heel goed. Ik zou niet weten welk merk of van welke winkel. Mijn man heeft mijn oude fietstassen die zijn al jaren oud en zien er ook nog heel goed uit van de halford de prijs zou ik niet meer weten.
Grote zwarte fietstassen waar een bigshopper in 1x zo in past ( dus eigenlijk 2 want aan elke kant hangt er 1 tas. En ook een mandje, lelijk zwart plastic ding, het is niet anders was op dat moment geen andere mogelijkheid. Fleurige, vrolijke tassen zijn wel leuker dan mijn zwarte.
He, maar waar is je prachtige fiets gebleven dan? Die transportfiets van de Aldi geloof ik. Was het toch een miskoop of kom je daarmee niet door de zandwegen ;)?
Ik heb 2 grote fietstassen en als ik echt veel boodschappen moet halen dan doe ik een karretje achter mijn fiets. (Zo'n kinderkar, als je er geen kinderen in doet, past er echt heel veel in 😉
Ik heb er 2 van Basil: mooi en stevig
Ik heb twee kinderen, eentje voorop en achterop, weinig ruimte voor fietstassen en mandjes, later... 😉
Ik ben ook absoluut Hema fan. Goeie kwaliteit en normale prijzen en leuke dingen vooral!!
Ik heb dezelfde als jij had, maar ook hier zijn ze echt aan vervanging toe.
Bedankt voor de tip, want ik ga ook lekker naar de Hema.
ze zijn super die van de Hema....zelf heb ik een gebloemdgeval, van de fietsenwinkel, geen idee welk merk, die je"aan kan haken"en dus als shopper weer mee de winkel in ( ook met fleurige kleuren hoor) maar eerlijk gezegd haal ik de meeste boodschappen met de auto.( we doen ip 1 x perweek de week boodschappen en dat is echt te veel voor welke fiets dan ook, nouja een bakfiets zou nog wel gaan).
Mijn oudste zoon klaagde dat zijn rug zo zweet van die rugzak op zijn rug. Nu heeft hij een schoudertas, want fietstassen weigert hij...
fietstassen van de kringloop, ok misschien niet zo prachtig, maar wel lekker voordelig al twee jaar in gebruik voor nog geen 5 euro, daar kan geen fleurigheid tegenop wat mij betreft,
Aargh. Moet je fietsen ook al poetsen? Ik vind de mijne juist getuigen van doorzettingsvermogen met die charmante laag modder en stof.
Ik heb een auto.....
En een rugzag voor op de fiets.
Nooit geweten dat er zoveel keuze was uit alleen al een fietstas 🙂
Het maakt je fiets inderdaad een stuk vrolijker.
Fietstassen en een mandje!
Maar niet van die prachtige die jij hebt.
Dat doet me er aan denken: is dit geen prachtig weer om de fiets te gaan poetsen?